Opole, ul. Pużaka 9, tel. +48 77 474 60 56
tel. 510 175 284
Zapisz się na wizytę Poleć znajomemu Kontakt

Stomatolog Opole - Dentysta Opole - Implanty Opole

Leczenie w znieczuleniu ogólnym refundowane przez NFZ,
10 lat gwarancji na implanty, 2 lata gwarancji na wypełnienia

Nowoczesna protetyka

Stomatologia estetyczna jest prawdziwym hobby kadry PANACEUM, która od lat uczestniczy w spotkaniach Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, wymieniając doświadczenia i zdobywając nowe.

Współczesna stomatologia opiera się na zasadzie minimalnej inwazyjności. Pierwszorzędne znaczenie ma zatem faza przygotowawcza, poprzedzająca naprawę defektów estetycznych. Na modelach diagnostycznych projektujemy,
a następnie ustawiamy woskowe zęby, sprawdzamy preparacje i okluzję, doskonalimy efekt estetyczny, by w końcu przymierzyć próbne zęby pacjentowi.

Najdelikatniejszą formą naprawy defektów jest stosowanie licówek porcelanowych - cieniutkich płatków naklejanych na zęby. Naszym pacjentom oferujemy licówki najwyższej jakości, sprawiające, że zęby wyglądają naturalnie. 

Chcąc uchronić zęby przed złamaniem po leczeniu kanałowym czy też w przypadku mechanicznych urazów, wykonuje się korony. Te najbardziej estetyczne i trwałe zbudowane są w całości z porcelany, ewentualnie porcelana napalana jest na jedynym białym metalu występującym w przyrodzie – cyrkonie.

Wiązka światła przebiegająca przez koronę nie zatrzymuje się na żadnym elemencie, ale przenika ją tak jak ząb naturalny. Dlatego też nowoczesne korony do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. 

W przypadku większych szkód stosuje się stałe lub zdejmowane protezy. 

Doceniając zalety implantów, ich zdolność symulowania obecności prawdziwych zębów i mając na uwadze profilaktykę zaników kostnych coraz częściej wybieramy uzupełnienia protetyczne oparte na implantach. Są to mosty do złudzenia przypominające własne zęby z uwagi na ich konstrukcję, zachowanie w jamie ustnej oraz estetykę. Drugą formą odbudowy utraconych zębów są protezy ruchome umocowane na specjalnych zatrzaskach, zasuwach lub koronach teleskopowych, co pozwala na uzyskanie dobrego efektu estetycznego, dużej stabilizacji i komfortu użytkowania.

W PANACEUM nie zapominamy o pacjentach, którzy stracili wszystkie zęby. Oferujemy im stabilne (ruchome i stałe) protezy zamontowane na wszczepach, a także całkowite protezowanie zgodne z zasadami biomechaniki, odpowiedzialnej za ochronę tkanki kostnej.

W wykonaniu prac protetycznych wspierają nas polskie i włoskie laboratoria – nasi partnerzy w konstruowaniu stabilnych, trwałych, prawidłowo zbilansowanych pod względem obciążeń i naturalnie pięknych uzupełnień.

PANACEUM to miejsce, w którym króluje estetyka, a dwudziesty pierwszy wiek zobowiązuje do wykonywania prac protetycznych na najwyższym światowym poziomie.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej - Agnieszka Kania
Opole 45-254, ul. Pużaka 9, tel. +48 77 474 60 56, tel. 510 175 284, e-mail: gabinet@panaceum.opole.pl
Zapraszamy pon-pt od 9:00 do 18:00

Copyright © Panaceum, wszelkie prawa zastrzeżone

development: www.corsario.pl