Opole, ul. Pużaka 9, tel. +48 77 474 60 56
tel. 510 175 284
Zapisz się na wizytę Poleć znajomemu Kontakt

Stomatolog Opole - Dentysta Opole - Implanty Opole

Leczenie w znieczuleniu ogólnym refundowane przez NFZ,
10 lat gwarancji na implanty, 2 lata gwarancji na wypełnienia

Stomatologia mikroskopowa

Dzięki naszym umiejętnościom i doświadczeniu, a także w oparciu o najnowocześniejsze technologie w PANACEUM podejmujemy się również walki o najbardziej zniszczone zęby.

Próchnica rozwijająca się w zdrowym zębie lub pod nieszczelnym wypełnieniem może zaatakować miękką tkankę zęba, potocznie nazywaną nerwem. Należy wówczas przeprowadzić leczenie endodontyczne. Polega ono na wyciągnięciu z kanalików korzeniowych zainfekowanych bakteriami nerwów – zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, przeprowadza się go w znieczuleniu – a następnie poszerzeniu i dezynfekcji kanałów odpowiednimi środkami chemicznymi oraz wypełnieniu ich płynną gutaperką. Odpowiednio przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na zachowanie własnych zębów. 

Trudno o prawidłowe leczenie kanałowe bez odpowiedniej aparatury. Na przykład dzięki elektronicznie sterowanemu mikroskopowi operacyjnemu możliwe jest odnalezienie wszystkich ujść kanałów, często niewidocznych gołym okiem. Tylko w 25-krotnym powiększeniu można udrożnić zakrzywione lub zobliterowane (zarośnięte) kanaliki. Udrożnienie ich bez mikroskopu jest właściwie niemożliwe, a tym samym ząb skazany jest na usunięcie. Urządzenie zwane endometrem pozwala ustalić długość kanałów i pomaga w bezpiecznym ich przygotowywaniu do wypełnienia, zaś aparat o nazwie BeeFill umożliwia rozgrzanie gutaperki do odpowiedniej temperatury i jej aplikację do kanalików. Leczeniem kanałowe wykonuje się pod kontrolą rentgenowską. Wiemy jak ważne jest własne uzębienie i dlatego podejmujemy walkę o niemal każdy ząb. Nasi lekarze uczestniczą w specjalistycznych kursach i szkoleniach wciąż doskonaląc swoje umiejętności i pogłębiając wiedzę. Dzięki temu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na najtrudniejsze wyzwania.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej - Agnieszka Kania
Opole 45-254, ul. Pużaka 9, tel. +48 77 474 60 56, tel. 510 175 284, e-mail: gabinet@panaceum.opole.pl
Zapraszamy pon-pt od 9:00 do 18:00

Copyright © Panaceum, wszelkie prawa zastrzeżone

development: www.corsario.pl