Opole, ul. Pużaka 9, tel. +48 77 474 60 56
tel. 510 175 284
Zapisz się na wizytę Poleć znajomemu Kontakt

Stomatolog Opole - Dentysta Opole - Implanty Opole

Leczenie w znieczuleniu ogólnym refundowane przez NFZ

Tomografia 3d


Tomograf komputerowy CVBT:  
-  200-krotnie niższa dawka promieniowania rentgenowskiego
   w porównaniu z  tomografią medyczną
-  szczegółowy obraz twarzoczaszki w systemie 3 D
-  współpraca urządzenia z komputerem,
-  możliwa symulacja leczenia
-  dokładniejszy obraz niż na zdjęciach 2d
-  uwidocznione są kości, dziąsła, korzenie zębów, nerwy,
   naczynia krwionośne
-  najlepsza metoda obrazowania zatok szczękowych
-  pomaga odpowiednio przygotować się do leczenia
   implantologicznego,  
   protetycznego, endodontycznego oraz do operacji przyzębia
-  dokładna diagnostyka pomaga ustalić koszty leczenia
   (98% trafności)
-  tomografia cvbt uważana jest obecnie za najbezpieczniejszą
   i najdokładniejszą diagnostykę stomatologicznąW implantologii, chirurgii stomatologicznej, a nawet endodoncji odchylania rzędu 0,1 mm mogą decydować o uszkodzeniu nerwów i innych ważnych struktur anatomicznych

PANACEUM posiada sprzęt stomatologiczny i urządzenia diagnostyczne unikatowe w skali kraju. Obecnie tylko pojedyncze ośrodki w Europie i na świecie dysponują diagnostyką stomatologiczną opartą o trójwymiarową wizualizację 3D.


Idea tomografii komputerowej jest od lat bliska medycynie, ale w stomatologii nie była dotychczas wykorzystywana. Wraz z pojawieniem się implantów jako substytutów zębów i coraz szerszego ich stosowania zrodziła się potrzeba diagnostyki zwiększającej bezpieczeństwo i precyzję śródzabiegową włącznie z obrazowaniem struktur miękkich, w tym naczyń krwionośnych czy nawet nerwów zaopatrujących twarzoczaszkę.

W implantacjach szczęki i żuchwy operujemy wielkościami rzędu dziesiątych milimetra, toteż błędy mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Zgodnie z fundamentalną zasadą medycyny Primum non nocere implantolodzy w PANACEUM stosują cały wachlarz działań, mających na celu unikanie powikłań.

 

Podstawową zaletą urządzenia do wykonywania stomatologicznej tomografii komputerowej CBVT jest 200-krotne zmniejszenie dawki promieniowania przekazywanej pacjentowi w porównaniu z tomografią klasyczną. To zminimalizowanie dawki ma ogromne znaczenie z uwagi na to, iż tego typu badanie powinno być przeprowadzane nawet w przypadku pojedynczych implantacji. Dodatkowym atutem tomografii 3D jest współpraca z programem komputerowym, dzięki któremu lekarz stomatolog w symulacji cyfrowej może mierzyć, obracać, powiększać, ciąć, badać gęstość i strukturę kości, wprowadzać cylindryczne formy implantów, obserwując ich zachowanie względem struktur anatomicznych, okluzji oraz wizualizować estetykę przyszłych uzupełnień protetycznych.

Możliwość zbadania parametrów kości decyduje o odpowiednim zaplanowaniu leczenia, oraz o tak istotnych elementach jak ilość, rozmiary i umiejscowienie implantów. Niebagatelne znaczenie ma również zastosowanie indywidualnej łyżki z kontrastem, dzięki której idealne ustawienie przyszłego uzupełnienia jest zobrazowane na skanie. Taką możliwość daje tylko korzystanie z tomografii 3D. Nie ma też lepszego urządzenia służącego do diagnozowania zatok szczękowych, których podnoszenie stało się standardową procedurą w przypadku odbudowywania bocznych zębów w szczęce.

Dzięki  nowoczesnym tomografom urządzeniom pacjenci PANACEUM mogą czuć się bezpiecznie, a dokonywana na bieżąco wizualizacja pomaga zrozumieć plan leczenia i uświadamia oczekiwany efekt końcowy.

Nowoczesny tomograf specjalnie dla zębów.  (Gazeta Wyborcza z dnia 20.09.2010 r.)

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej - Agnieszka Kania
Opole 45-254, ul. Pużaka 9, tel. +48 77 474 60 56, tel. 510 175 284, e-mail: gabinet@panaceum.opole.pl
Zapraszamy pon-pt od 9:00 do 18:00

Copyright © Panaceum, wszelkie prawa zastrzeżone

development: www.corsario.pl